15min.lt 2017-12-22 Prieš Kalėdas beglobiai gyvūnai pateks į „rojų“ – įsikurs unikaliuose namukuose

Ar šunims reikalingas menas? Ar jiems svarbu estetinė aplinka, kurioje jie gyvena? Gal šuniui tereikia žmogaus ir maisto, kad būtų laimingas, o gal visgi jis supranta ir džiaugiasi, kai jo aplinka yra ne tik švari, jauki, bet ir meniška?

Tokie klausimai turbūt iškils tiems, kas sužinos apie unikalią socialinę akciją „Spalvoti BUONCU nameliai“, kurią suorganizavo ir Žagarės vyšnių festivalyje realizavo geros valios žmonės. Šią savaitę VŠĮ „SOS gyvūnai“ Vilniuje kiemelio augintinius aplankė UAB „Joniškio grūdai“ kolektyvas su dovanomis – kokybišku premium maistu BUONCU bei naujais nameliais šuniukams. Nameliai, liaudiškai vadinami būdomis, į „SOS gyvūnai“ prieglaudą atkeliavo unikalūs: juos savo rankomis pagamino šios įmonės darbuotojai. Nusprendę, kad gyvūnams neužtenka tiesiog paprastų būdų, sumanė namelius meniškai ištapyti. Tai padaryti buvo patikėta vaikams, dalyvavusiems Žagarės vyšnių festivalyje. Tūkstančius muzikos mylėtojų sutraukęs festivalis Joniškio rajone vyko vasarą, tad daugybė vaikų turėjo galimybę kūrybiškai ir jautriai išreikšti savo meilę gyvūnams ir taip parodyti jiems savo gražiausius jausmus.

„Ši socialinė akcija buvo organizuota, siekiant skatinti vaikus nuo pat mažens augti socialiai atsakingais, suprasti, kaip svarbu mylėti ir rūpintis savo augintiniais ir jokiu būdu neapleisti jų, taip pat atkreipti dėmesį į tai, kad labai daug gyvūnėlių yra beglobiai ir jiems be galo reikalinga pagalba“, – skelbia akcijos sumanytojai UAB „Joniškio grūdai“.

Akcija „Spalvoti BUONCU nameliai“ susilaukė didelio mažųjų festivalio lankytojų dėmesio. Padedami profesionalių dailės mokytojų, mažieji Žagarės vyšnių festivalio dalyviai nuspalvino net dešimt namelių, kurie buvo padovanoti keletui gyvūnų prieglaudų. Keturi gražūs ir spalvingi nameliai šią savaitę pasiekė ir gyvūnų prieglaudą „SOS gyvūnai“. Šioje prieglaudoje daugiau nei 100 šunų ir kačių gyvena laisvai didelėje teritorijoje, o prieglaudos vadovė Ilona Reklaitytė net pasirūpino tuo, kad prieglaudos senjorai gyventų erdviuose nameliuose – kotedžuose su šildomomis grindimis ir nuosavu kiemeliu.